Dlaczego warto jeść zdrowo?

Jedzenie to poza wodą i tlenem podstawa pozwalająca organizmowi przetrwać. Jednak nie każdy rodzaj żywności ma dobroczynny wpływ na człowieka. Dobrze dobrane, naturalne pożywienie może leczyć. Natomiast niektóre składniki obecne w żywności mogą nawet wywoływać choroby. W Polsce wciąż zbyt małą wagę przykłada się do jakości pożywienia. Nie uczy się o tym w szkołach, a niemające wypracowanych dobrych nawyków dzieci wyrastają na przyzwyczajonych do złych zachowań konsumenckich – dorosłych. To błędne koło.

Tymczasem naprawdę warto jeść zdrowo i Twój organizm podziękuje Ci za to bardzo szybko. Coraz więcej produktów ma skład „wzbogacany” o barwniki, konserwanty, ulepszacze. Pierwotnie czujesz satysfakcję ze zjedzenia produktów o tak skomplikowanym składzie. Jednak szybko tego żałujesz, ponieważ zaczynasz odczuwać nieprzyjemne konsekwencje ze strony układu pokarmowego, boli Cię głowa, masz problemy z zębami, a w perspektywie – także z innymi organami.

Sięgając na co dzień po zdrowe, pełnowartościowe produkty, dbasz o przyszłość swojego ciała. W ten sposób zapobiegać możesz wielu groźnym chorobom, przede wszystkim cywilizacyjnym, takim jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy choroby nowotworowe.

To, co zjesz dziś, może wpłynąć na Twoje samopoczucie i stan zdrowia jutro.

Uprawy ekologiczne zdecydowanie różnią się od tych tradycyjnych. Przede wszystkim w ich trakcie nie stosuje się żadnych chemicznych oprysków. Wykorzystuje się jedynie w pełni naturalne środki chroniące rośliny przed pasożytami. Dodatkowo produkty, które trafiają do sklepu ekologicznego, są starannie sprawdzane pod kątem swojej zawartości.